Rekonstrukce a nástavba objektu na hotel B&B, Pekařská 17

Rekonstrukce a nástavba objektu na hotel B&B, Pekařská 17

Druh stavby: UBYTOVÁNÍ  – REKONSTRUKCE a NÁSTAVBA (projekt)

Rok realizace:     

Počet místnostní ubyt. jednotek:     4

Užitná plocha navržená:                    80 m2

Architektura

Objekt se nachází v řadové zástavbě vícepodlažních domů v historickém centru města Brna, je vklíněný mezi objekty, které jej převyšují nejméně o dvě plná podlaží. Navrženou nástavbou bude srovnána výšková hladina a ucelen ráz ulice, jedná se tedy o rekonstrukci původního objektu a třípodlažní nástavbu doplněnou o výtah ve dvorní části.

Navržené prostorové řešení objektu odpovídá okolní zástavbě a respektuje původní hmotové řešení objektu s tím, že bude doplněn o nástavbu v kontrastu s historizujícím charakterem fasády původního objektu.

Celková rekonstrukce a nástavba objektu je navržena pro účely zbudovaní krátkodobého ubytování v centru Brna, jedná se o hotel typu B&B (Bed and Breakfast). Do kontrastu s původní historizující štukovou fasádou v ulici Pekařská, bude postavena strukturálně zasklená nástavba bez viditelných okenních rámů. Poslední podlaží bude odskočené od průčelí a obloženo měděným falcovaným plechem, zapadající tak barevně mezi červené tašky na sousedních objektech. Fasáda otočená směrem do vnitrobloku bude kopírovat původní kompozici jak materiálovou tak v rozmístění okenních otvorů.

Celkový koncept budovy je co nejvíce půdorysně otevřít jednotlivé apartmány a zařídit tak nadstandartní ubytovací prostory, celkem je zde navrženou pět apartmánů, jeden v každém nadzemním podlaží. Každý apartmán je navržen jako samostatná ubytovací jednotka různých velikostí a kvalit, počet ubytovaných v jednom apartmánu se pohybuje mez 2-4 osobami.

Pro komfort ubytovaných bude ve dvorní části zřízen nově výtah, který bude přístupný z mezipodest vnitřního schodiště.

Historizující štuková fasáda bude zachována včetně korunní římsy, do které pro komfort ubytovaných budou provedeny tři okenní otvory. Odstraněna bude současná konstrukce střechy s krovem. Nástavba respektuje původní osy oken a dodržuje jejich členění jak prosklené tak v mědí obložené části.

Barevnost původní fasády bude zachována stávající, tedy v odstínech okrovo-oranžových a tmavě hnědo-červených.

Celková výška objektu od 0,000 je 20,24 m a výška nástavby od podlahy 3NP je 11,17 m.

Dispozice

Do objektu vedou dva vstupy z ulice Pekařská (sever), jedním z nich je vstup do 1S, kde se nachází přípravna snídaní (převážně hotové výrobky a polotovary), z této místnosti je přímý přístup do snídaňové místnosti (sloužící i jako denní místnost pro jednoho zaměstnance provozu). Na podlaží se dále nachází úklidová místnost, s možností převlékání pro zaměstnance, a prostor schodiště vedoucího do 1NP a 2S.

Druhý vstup poskytuje přístup přímo do objektu k ubytovacím jednotkám.

Zvýšené přízemí (1NP) pak tvoří první apartmán pro dvě osoby, který bude vybaven vlastní prostornou koupelnou a kuchyňským koutem. O patro výše (2NP) se nachází další, podobně řešený, apartmán s možností přistýlky pro větší počet ubytovaných. Další dvě podlaží (3NP a 4NP) se částečně nacházejí v nástavbě a jsou řešeny jako dvoupokojové se samostatným WC a koupelnou. V posledním podlaží (5NP) se nachází apartmán s otevřenou dispozicí, prostornou koupelnou a terasou.

V suterénu (2S) objektu se nachází prádelna pro hotel.

 

 

 

 

 

Máte zájem
o naše služby?

Hledáte kompletní realizaci vašeho projektu? Zanechte nám prosím své telefonní číslo.

  Kontakt

  Brno - Královo Pole
  Dobrovského 1238/7
  PSČ 612 00
  tel.: +420 541 238 435
  e-mail: info@hiarch.cz

  Informace o společnosti

  Společnost HiARCH spol. s r.o. je zapsaná u Krajského soudu v Brně pod značkou 15469 C
  IČO 60709693
  DIČ CZ60709693
  id datové schránky: rha992w