Fotbalová tribuna se zázemím hráču TJ START, BRNO

Fotbalová tribuna se zázemím hráču TJ START, BRNO

Druh stavby: Sportoviště se zázemím

Místo stavby: ul. Loosova 1b, Brno – Lesná

Investor: Tělovýchovná jednota Start Brno, z.s.

Projekt: 2021-2022

Realizace: předpoklad 2024-2025

Plocha pozemku: 24 296 m2

Zastavěná plocha: 637 m2

Užitná plocha/obestavěný prostor: 460 m2/2700 m3

Navržená fotbalová tribuna se zázemím pro hráče a sportovně technický management se nachází ve sportovním areálu TJ START Brno v severní části města Brna, konkrétně v městské části Brně – Lesná

Původní stav

Návrh

V současnosti je vedle fotbalového hřiště divácká nekrytá tribuna, která byla vybudována na místě původní tribuny. Současná tribuna má 168 míst k sezení, je nezastřešená a bez jakéhokoliv zázemí. Šatny, občerstvení a toalety se nachází pouze v jižní části areálu ve vzdálenosti cca 150 m bez přímého komunikačního propojení (pěší komunikace). Šatny slouží potřebám celého areálu, tedy i jiným sportovním aktivitám. Jsou především „morálně“ zastaralé a nevyhovují jak kapacitně, tak provozně.

Díky vynikajícím výsledků fotbalového oddílu muži A, kteří postoupili v roce 2019 do Moravskoslezské divize D, přestaly být současné parametry tribuny, a především zázemí pro hráče, trenéry a rozhodčí, vyhovující požadavkům této soutěže.  Proto se klubové vedení rozhodlo k nezbytnému kroku, totiž vybudování divácké tribuny nové, a to vč. s odpovídajícího zázemí jak pro hráče a sportovně-technický management, tak diváky.

Popis nového/navrženého objektu:     Stavba je tvořena vlastní tribunou pro 548 sedících diváků a prostoru pro 6 hendikepovaných diváků/vozíčkářů. Pod vyvýšenou částí tribuny se na úrovní stávajícího terénu (1NP) nachází toalety pro diváky, bufet/občerstvení s vlastním sociálním zázemím a restaurační zahrádkou. Pod úrovní terénu (1S) je navrženo komplexní zázemí hráčů, rozhodčích a oddílová klubovna. V nejvyšší úrovni hlediště jsou situované dva stavebně oddělené provozy: tribuna VIP a stanoviště komentátorů, oba tyto provozy mají vlastním sociální zázemí. Smyslem výškového řešení stavby bylo maximálně tribunu a její zázemí zapustit do terénu při zachování optimálních rozhledových parametrů pro diváky.

Prostor tribuny/hlediště bude z necelé poloviny její plochy zastřešen pomocí konstrukce z dřevěných lepených vazníků se záklopem z vodostavební překližky a krytinou z falcovaného titanzinkovou plechu.

 

 

GALERIE

 

 

 

 

Máte zájem
o naše služby?

Hledáte kompletní realizaci vašeho projektu? Zanechte nám prosím své telefonní číslo.

  Kontakt

  Brno - Královo Pole
  Dobrovského 1238/7
  PSČ 612 00
  tel.: +420 541 238 435
  e-mail: info@hiarch.cz

  Informace o společnosti

  Společnost HiARCH spol. s r.o. je zapsaná u Krajského soudu v Brně pod značkou 15469 C
  IČO 60709693
  DIČ CZ60709693
  id datové schránky: rha992w